Zkušenosti Vás - znakujících rodičů
Datum: 09.11.2016
Vložil: Smithd318
Titulek: John
You are my inhalation, I have few web logs and rarely run out from post cdckdddgfedcegef
Odpovědět
—————
Datum: 04.03.2014
Vložil: Martina Marková
Dobrý den,
na kurz znakování jsem začala chodit, když bylo Anetce 6 měsíců. Na kurzu jsme byly nejmladší a proto jsme dlouho neměli žádné výsledky tak jako ostatní starší děti. První znak Anetka začala dělat v 10 měsících a byla to ryba a světlo. Teď jí byl už rok a navštěvujeme už druhé pokračování znakování. Anetka najednou začíná dělat neuvěřitelně rychlé pokroky a začala znakovat už i další znaky, ukazuje mi kačenky, posílá pusu, reaguje na to, když řeknu, že mě něco bolí. Je to úžasné a je vidět, že i ona má radost, když pochopím co mi ukazuje nebo co mi chce říct. Díky moc Lence za skvělý kurz, určitě mohu jen všem doporučit, je to úžasný pocit domluvit se se svým dítětem, které ještě nemluví :-)
Přeju všem hodně úspěchů se znakováním
Martina Marková
Odpovědět
—————
Datum: 10.12.2013
Vložil: Adéla Jandová
Dobrý den,
se znakováním jsme začali asi když Vojtíkovi bylo 9 měsíců po nastudování materiálů a konzultací po skypu s pí. Bittnerovou. Neviděli jsme 2 měsíce žádnou odezvu a už ztráceli naději, ale jednou jsem jela s kočárem a Vojtík zničeho nic začal znakovat čepici. Byla jsem tak šťastná, od té doby ho to začalo více bavit a znakuje již ve 12 měsích bryndák, plínu, jíst a rybu. Vojtík je spíše pohybově založený a baví ho více pohyb než knížky a znakování, proto jeho pokroky zatím nejsou tak veliké, ale postupně se dopracováváme k dalším a dalším znakům a jsme rádi, že jsme s tím začali. Je to paráda, když můžete s takto malým dítětem komunikovat.
Odpovědět
—————
Datum: 20.05.2009
Vložil: Viera Horaková
Dobry den,
jeste jednou vam obema chceme podekovat za krasnou sobotu! V zoo jsme zustali do pul pate. Nas maly znakoval vsechno co videl a umel (stale dokola:)). Nejvetsim zazitkem byl hrosik liberijsky, kde sice Vita neumi znak pro hrocha, ale aspon ukazoval, ze se zviratko koupe. Doufame, ze se podobna setkani jeste budou opakovat.
Jeste jednou diky.
Viera Horakova, Jilemnice
Odpovědět
—————
Datum: 31.03.2009
Vložil: Viera Horaková
Dobry den Lenko, v priloze vam posilam par radku o nasich zkusenostech se znakovanim. je to uzasna metoda, a cim dele ji pouzivame, tim jsme radsi. Kdyz mam moznost, vzdy si o tom povidam s ostatnimi maminkami.
mejte se hezky a prejeme hodne uspechu!
Viera, Vaclav a Vitek Horakovi
Ještě po cestě domů z kurzu znakování jsme se domluvili, které znaky budeme používat. Podle instrukcí jsme vybrali nejčastěji se opakující situace a vyšly nám z toho znaky pro jídlo, kojení, koupání, kachnu a čištění zubů. Náš Vítek měl v té době pouze 8 měsíců, takže jsme nečekali žádné zázraky. Ale přišly dříve, než jsme čekali. U každého koupání manžel znakoval kachnu a čištění zubů. Já obvykle zbylé znaky. Také jsme s Vítkem každý den listovali v knížkách znakování. Asi po měsíci přišlo zmíněné překvapení. Ještě než se k tomu dostanu, musím maličko odbočit. Vítek se již jako malé miminko naučil hru „kde je Vítek?“, která spočívala v tom, že si přes obličej dal plínu a my jsme volali kde je, a když plínu se smíchem sundal, my všichni jsme jásali, že se našel. Touhle cestou pochopil smysl otázky „kde“. Ale zpátky ke znakování. Jednou dopoledne jsme společně listovali v knížce koupání a u obrázku kachna jsem se náhodou zeptala „kde je kachna?“, s tím, že jsem udělala znak pro kachnu. Jaké bylo moje překvapení, když najednou Vítek zabodnul prstík do obrázku a ukázal mi kachnu. Byl to neuvěřitelně krásný pocit - radost, hrdost, údiv, tak nějak od všeho trochu. Na druhé straně ve mně hlodal červíček nejistoty, jestli to nebyla náhoda. Tak jsem to otestovala. Na konci knížky jsou všechny obrázky pohromadě. Tak jsem Vítkovi položila opět otázku a čekala, co přijde. Vyletěl prstíček a zabodnul se do obrázku koupání. Takže náhoda, prolítlo mi hlavou. Ale když jsem se lépe na obrázek podívala, zjistila jsem, že u vany je malá žlutá kachna, stejná jako na obrázku se znakem kachny uvnitř knížky. Ta kachna, na kterou měl na poslední stránce správně ukázat, nebyla totiž žlutá, ale barevná. V duchu jsem žasla nad tím, jak jsou děti všímavé k detailům. Díky této události jsme věděli, že metoda funguje a čekali jsme, kdy Vítek udělá první znak. Ke konci jedenáctého měsíce se naučil dělat pá, pá a pak to přišlo. Opět jsme listovali v knížkách a u obrázku berušky Vítek udělal znak pro broučka! Dnes už ke znaku broučka přibyly i další „aktivní“ znaky. Zároveň však Vítek rozumí i ostatním znakům, které ještě sám nedělá, takže lze říct, že už má i „pasivní“ slovní zásobu.
Odpovědět
—————
Datum: 31.03.2009
Vložil: Marie Zeidlerová
Se znakováním jsem začala s dcerou Hedvikou až na 1,5 roce. Za 2 měsíce této úžasné činnosti umí 80 znaků a sama si vymýšlí další. Vzhledem k tomu, že je dosti přecitlivělé dítko a plakala v průběhu dne téměř 100 %, pláče díky znakování výrazně ubylo!
Snažila jsem se naučit ji znak pro "děkuji". Dcera ho stále dlouho nehodlala ukazovat, až jednou, když jsem jí přinesla oblíbený koláček, mi znakem poděkování a velkým úsměvem na tváři pěkně odpověděla...
Odpovědět
—————
Datum: 13.02.2009
Vložil: Admin-LENA
Mám příhodu právě se šlehačkou. Tu začal znakovat od té doby, kdy si dal tatínek malou zmrzlinu právě se šlehačkou. Jednou večer- už bylo těsně před ulehnutím do postýlky - začal z ničeho nic znakovat "šlehačka". A pořád dokola. Já mu začala vysvětlovat: "Ty by sis dal šlehačku? Ale Péťo, šlehačka není! Musíme jí koupit v obchodě ...! A jeho reakce?????
Žádné vztekání, že mu nedám co on chce atd. Péťa se rozeběhl k hlavnímu vchodu, použil znak "zadupaní" - že jako musíme jít, ukázal znak pro "koupit" a poté znak pro "šlehačku" .....!!! On nemohl vědět, že už v noci mají zavřeno a chtěl jít tu šlehačku hned koupit ....
TAK NĚJAK TAKTO SE U NÁS KOMUNIKUJE !!!
Odpovědět
—————
Datum: 13.02.2009
Vložil: Admin-LENA
Dobrý den, dovolte mi, podělit se o zkušenost s našimi novými leporely - v zoo a venku . Petříkovi je přinesl Ježíšek, jak jinak.
Dostal i jiné knížky, ale druhý den večer si vzal zrovna tuhle "v zoo" a šel si s ní sednout do svého oblíbeného křesla. Se zaujetím si dlouho prohlížel jednotlivé stránky až narazil na žirafu.... zavolal na mne "mamaaaa" a ukázal znak pro žirafu. Sám, protože už jsme se jej učili. Pak ale přidal ještě znak pro krtečka. A po chvilce ještě znak pro vodu. A ještě znak pro pomoc. Nejdříve jsem vůbec nechápala. Když to ukazoval stále dokola, pochopila jsem. Vzpomněl si totiž na díl z krtečka, kde krtek hloubí studnu, aby našel vodu, no a žirafa mu pomáhala s kýblema písku ze studny .... Tak si krásně spojil žirafu z leporela s pohádkou o krtečkovi ...
Odpovědět
—————
Datum: 12.01.2015
Vložil: Lucie L.
Prosím pěkně, jak znakujete krtečka? Mě nenapadá, jak bych ho mohla znakovat. Už se tím trápím dlouho. Když už mě něco napadne, tak se ten znak v provedení malého zas moc podobá jinému, tekže fakt už nevím :-) Za radu budu moooc vděčná :-) díky
Odpovědět
—————
Datum: 16.01.2009
Vložil: Kateřina Košnarová
Dobrý den,
mi se znakováním teprve začínáme, Michalce je teprve 7 měsíců. Nicméně na znak kojení se usměje a rychle se plazí ke mne. Když jí pustím dvd pro batolata, se zájmem pozoruje co se tam děje.Myslím, že si znakování oblíbí stejně rychle jako já.
Touto cestou bych chtěla pochválit činnost paní Bittnerové, jakým způsobem se věnuje stránkám. Jak nádherně dokáže znaky zapojit do dětských básniček a zajímavou a poutavou formou kreslit dětem obrázky.
Jistě to i ostatní maminky ocení. DĚKUJEME
Krásné zážitky se znakováním!
Káťa Košnarová
Odpovědět
—————